Wniebowstąpienie Pańskie – 17.05.2025 r.

1.Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe na wieczornym nabożeństwie o godzinie 17.30.

2. W poniedziałek – 18 maja obchodzimy święto św. Feliksa z Cantalice, naszego współbrata z zakonu Kapucynów, szczególnego patrona dzieci. Tego dnia w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny. Na wszystkich Mszach św. będzie namaszczenie olejem św. Feliksa. Zachęcamy rodziców, aby przyszli z dziećmi.

3. W tym tygodniu dzieci, które dziś przystąpią (przystąpiły) do I komunii św. będą uczestniczyć do piątku w wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00. We wtorek dzieci wraz katechetami i opiekunami udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.

4. W czwartek spotkanie Rycerstwa Niepokalanej – o godz. 1700 Różaniec, 1730 nabożeństwo majowe i o godz. 1800 Msza święta.

5. W sobotę 23 maja, modlitwy wstawiennicze za przyczyną Św. Ojca Pio z Pietrelciny rozpoczną się o godz. 1700 różaniec z wyczytanymi intencjami, o 17. 30 nabożeństwo majowe a po nich Msza św. o godz. 1800.

6. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej komunii św. w następną niedzielę, 24 maja na Mszy św. o godzinie 11.30 będą dziękować Bogu za ten wielki dar jego obecności w darze sakramentu Eucharystii.

W sobotę dzieci zapraszamy na godzinę 9.30 do skorzystania ze spowiedzi i później będzie próba przed Rocznicą I komunii św.  Bardzo prosimy Rodziców, aby zatroszczyli się o uczestnictwo dzieci w tym ważnym wydarzeniu duchowym.

7. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 1730.

8. Za tydzień w Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. Przypominamy o płynącym z wiary obowiązku zachowania przykazań kościelnych zachęcających do:

  • przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty oraz przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą
  • spowiedź w naszym kościele jest możliwa w dni powszednie podczas liturgii Mszy św. o 700 i 830 przed południem oraz stały dyżur od godz. 1530 do 1815 a w niedziele podczas Mszy św.

9. W dniach 23-24 maja br., organizowana jest Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Wyjazd autokarem sprzed naszego kościoła – w sobotę 23 maja o godz. 6.00. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Dla młodzieży szkolnej i studiującej – przejazd i nocleg są bezpłatne. Zapisy w Biurze Radia Maryja. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

10. W Jubileuszowym Roku św. Franciszka z Asyżu wraz z parafią Pierwszych Męczenników Polski organizujemy samolotową Pielgrzymkę do miejsc związanych ze św. Franciszkiem. Informacje dotyczące programu i zapisów na naszej stronie internetowej. Informacje można uzyskać także u Ojca proboszcza.

11. Wspomnienia liturgiczne:

  • we wtorek – św. Kryspina z Viterbo, zakonnika
  • w środę – św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
  • w piątek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy
  • w sobotę – święto rocznicy poświecenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu

12. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w organizacje procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej Patronki naszego Miasta z naszego kościoła do katedralnego w ostatnią środę jak również wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również za życzliwość, modlitwę i różne formy materialnego wspierania nas w trudach remontowych. Trwają zaawansowane prace remontowe pomieszczeń w dolnej części klasztoru. Jest tam też Aula poświęcona św. Franciszkowi. Chcemy ją wyremontować, aby służyła parafianom i mieszkańcom naszego miasta. Bez Waszej pomocy to się nie uda. Koszt to ponad 60 tys. zł. Proponujemy ofiarowanie „Cegiełki św. Franciszka” w kwocie 300 zł. Osoby, które ten dar ofiarują, będą wypisane na pamiątkowej tablicy umieszczonej po remoncie w tej Auli. Chciałyśmy tę Aule poświecić w uroczystość św. Franciszka – 4 października. Cegiełki można podarować w kancelarii, zakrystii czy wpłacając na konto

Za każde dobro niech za Wami oręduje św. nasz O. Franciszek i patronowie naszej parafii św. Antoni i św. Stanisław Kostka.

13. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka:

´śp. Katarzyna Rystal, lat 81 z ul. Widok 21

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

10 – 17 maja  2026

 SEWERYN                                                    ALICJA  

GAŁKA-KUSYK                                          OSOWSKA

KAWALER                                                     PANNA

Parafia tutejsza                                            Parafia św. Józefa w Wawrowie

Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzącymi pomiędzy nimi, proszony jest podać do kancelarii parafialnej do dnia 19 maja 2026 r .

 

KOMUNIKAT O ŚWIĘCENIACH DIAKONATU I PREZBITERATU

W DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

 

W orędziu na światowy dzień modlitwy w intencji powołań Papież Leon XIV pisał:
„W Ewangelii Janowej Jezus nazywa siebie dosłownie «pięknym pasterzem» Wyrażenie
to oznacza pasterza doskonałego, autentycznego, godnego naśladowania, ponieważ jest gotów oddać życie za swoje owce, ukazując w ten sposób miłość Boga. Jest to Pasterz, który fascynuje: kto na Niego patrzy, odkrywa, że życie jest naprawdę piękne, jeśli się za Nim podąża. […] Tylko ten, kto zatrzymuje się, słucha, modli się i przyjmuje Jego spojrzenie, może z ufnością powiedzieć: «Ufam, z Nim życie może być naprawdę piękne, chcę podążać drogą tego piękna»”.

Chcę się zatem z Wami podzielić radością święceń, jakie w najbliższych tygodniach otrzymują nasi diecezjanie. Dziękując za to, że nie tylko rozpoznali w Jezusie „Pięknego Pasterza”, ale i zaufali Mu tak, że stał się On dla nich zaczynem ich zaangażowania w posługę naszego diecezjalnego Kościoła.

W sobotę 23 maja o godz. 11.00 w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świebodzinie święcenia diakonatu z rąk biskupa Adriana Puta otrzyma pochodzący z tej parafii alumn Jan Siemaszko.

W sobotę 30 maja o godz. 11.00 w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim udzielę święceń prezbiteratu diakonowi Łukaszowi Kozakiewiczowi pochodzącemu z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Głogowie.

Ponadto 18 kwietnia w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze biskup Adrian Put udzielił święceń diakonatu Michałowi Kaczyńskiemu z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie i Andrzejowi Szablewskiemu z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Będą oni odtąd pełnić posługę diakonów stałych w naszej diecezji.

Całą diecezję wraz z tymi, którzy rozpoczynają w niej nowy etap posługi powierzam Waszej modlitwie, prosząc także o modlitwę w intencji nowych powołań.

Z pasterskim błogosławieństwem

 

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

©2024 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego i Stanisława Kostki w Gorzowie Wielkopolskim. Designed by Webdawid