Blog Detail

Aktualności parafialne

29 Niedziela Zwykła – 22 X 2023

1. Dzisiaj początek Tygodnia Misyjnego. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i o misjonarzach. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na potrzeby naszych braci pracujących na misjach.

2. Jutro, w poniedziałek 23 sierpnia, zapraszamy na Mszę świętą i modlitwy wstawiennicze za przyczyną św. Ojca Pio. Początek o godz. 17.30.

3. W środę 25 października zapraszamy na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała. Początek o godz. 1720 modlitwą różańcową, potem o 18.00 Msza św. i adoracja eucharystyczna z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą.

4. W sobotę przypada dzień imienin naszego Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.

5. W sobotę 28 października odbędzie się „Gorzowskie Pielgrzymowanie”, tym razem do Witnicy. Start o godz. 8.00 z kościoła św. Wojciecha.

6. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są o godz. 17.20

7. Kartki wypominkowe rozłożone są w kościele – prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie do zakrystii lub kancelarii.

8. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Meksyku z nawiedzeniem sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe oraz szlakiem Crystiady odbędzie się w terminie od 17 stycznia do 1 lutego 2024 r.  Osoby, które chciałyby dołączyć do pielgrzymki są proszone o kontakt z o. Proboszczem. Niezbędne informacje i karty uczestnictwa są do pobrania w zakrystii.

Wspomnienia liturgiczne przypadające w tym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
    w sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru.
Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 22.10.2023 r.