kapucynigorzow@gmail.com

Blog Detail

Aktualności parafialne

33 Niedziela Zwykła – 19 XI 2023

1. Członkowie Wspólnoty Paulistowskiej goszczą dzisiaj w naszej parafii z zachętą do głębszego wchodzenia w Słowo Boże – Pismo Święte. Propagują także nowości swojego wydawnictwa. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą przy stoliku w kruchcie kościoła.

2. Comiesięczne modlitwy wstawiennicze za przyczyną Świętego Ojca Pio rozpoczną się, w środę 23 listopada o godz. 1700.

3. Za naszych bliskich zmarłych, modlimy się codziennie przez cały listopad podczas różańca o godz. 1720 i na Mszy świętej o godz. 1800. Prośbę o modlitwę za zmarłych na kartkach wypominkowych dołączać można do końca listopada.

4. W przyszłą niedzielę w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy na godz. 1800 na Mszę św. w intencji pielgrzymów, duchowych pielgrzymów i dobrodziejów Pieszej Pielgrzymki z Gorzowa na Jasną Górę.

5. Jest jeszcze dużo wolnych intencji na miesiąc grudzień a także jest już przygotowana Księga Intencji na rok 2024. W zakrystii przed lub po Mszach św. albo we wtorki i piątki w Kancelarii Parafialnej można zamówić intencje mszalne.

Wspomnienia liturgiczne przypadające w tym tygodniu:

  • we poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
    w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
    w piątek – wspomnienie męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy

 

 Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

 Krzysztof Gajewski OFMCap
proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 19.11.2023 r.