kapucynigorzow@gmail.com

Blog Detail

Aktualności parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla – 26 XI 2023

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu (z siedzibą w Gorzowie Wlkp.), które wspieramy modlitwą i naszymi ofiarami.

2. W środę 29 listopada początek nowenny przygotowującej do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej rozpoczynać się będą Mszą św. o godz. 15.30 a później adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami przeznaczonymi na poszczególne dni nowenny.

3. Również środę 29 listopada Msza świętą i adoracja eucharystyczna z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała. Początek o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.

  • w piątek – przyjmując Komunię świętą podczas Eucharystii, wynagradzamy Bożemu Sercu brak miłości i lekceważenie Bożych darów.
    w sobotę – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.10, następnie Msza św., o godz. 8.30 i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

5. W następną niedzielę, Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W tym czasie oczekiwania zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. „roratnich” ku czci Matki Bożej, poprzedzonych śpiewem Godzinek o Jej Niepokalanym Poczęciu. Godzinki rozpoczynają się o godz. 6.35 a Msza „roratnia” o godz. 6.53. Prosimy dzieci i dorosłych o przynoszenie ze sobą świec albo lampionów.

6. Koncert pieśni Adwentowych w wykonaniu chóru Exultate Deo:

  • – odbędzie się 2 grudnia w kościele p.w. św. Maksymiliana o godz. 19.00
    – a później 16 grudnia w katedrze także o godz. 19.00

 

7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w niedzielę 17 grudnia. Poprowadzi je Ks. Radosław Siwiński, założyciel i opiekun Wspólnoty Miłosiernego Pana w Koszalinie.

8. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych (21 lat) rozpocznie się w parafii Chrystusa Króla w czwartek 7 grudnia o godzinie 19.00 w sali parafialnej.

9. Od dziś można w zakrystii zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne.

10. Wizytę kolędową rozpoczniemy w styczniu i podobnie jak w ubiegłym roku, odwiedzać będziemy tych parafian, tych, którzy nas zaproszą. Dlatego od dziś można zabierać ze sobą “kartki-zaproszenia” na kolędę. Wypełnione „zaproszenia” prosimy przynosić do kościoła, do Bożego Narodzenia.

Wspomnienia liturgiczne przypadające w tym tygodniu:

  • w środę – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego i jednocześnie 800. rocznica zatwierdzenia Reguły Św. Franciszka z Asyżu.
    w czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech Wam zapłaci Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

o. Krzysztof Gajewski OFMCap
proboszcz parafii

Gorzów Wlkp. dn. 26.11.2023 r.