kapucynigorzow@gmail.com

Blog Detail

Aktualności parafialne

14. Niedziela Zwykła – 07.07.2024 r.

1. We czwartek 11 lipca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. Pamiętając o tych tragicznych wydarzeniach chcemy modlić się za ofiary i oprawców, aby zaznały wiecznego pokoju oraz o przebaczenie i pojednanie, by widma przeszłości nie mąciły relacji naszych narodów mocno splecionych historią.
O godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. w tych intencjach a po Eucharystii udamy się z modlitwą i zapalonymi zniczami przed Obelisk Rzezi Wołyńskiej w Parku Siemiradz-kiego, aby złożyć hołd ofiarom i modlić się o pokój.

2. W piątek, 12 lipca, nabożeństwo fatimskie: Różaniec Fatimski o godz. 1715 Msza św. o godz. 1800.
W sobotę 13 lipca, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 810, Msza święta o godz. 830 i Różaniec Fatimski.
3. Dnia 12 i 13 lipca, w piątek i w sobotę, odbędą się w naszej parafii katechezy przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych. Spotkania rozpoczną się o g. 1900 w sali przy wejściu do klasztoru

3. Zapraszamy do udziału w 42. Gorzowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 31 lipca. Zapisy przez stronę internetową pielgrzymki.

4. Wspomnienia liturgiczne:
w poniedzialek św. Jana z Dukli, prezbitera
w środę – święto św. Weroniki Giuliani, dziewicy
we czwartek – święto, św. Benedykta, opata, patrona Europy
w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
w sobotę – wspomnienie świętych. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

5. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Andrzeja Makowskiego, który od 1 lipca pełni funkcje wikarego parafii. O. Andrzej przez ostatnie 6 lat był gwardianem i pro-boszczem w Łomży. Życzymy mu opieki Bożej i ludzkiej życzliwości.
7. Zakończyły się już zmiany personalne w naszej wspólnocie gorzowskiego klasz-toru. Polecamy się Waszym modlitwom, abyśmy wiernie służyli Bogu i ludziom. Pole-camy też trudne sprawy trwającego remontu klasztoru Waszej modlitwie i wsparciu materialnemu. Dziękując za Waszą codzienną życzliwość dla nas i troskę o kościół. Ży-czymy Wam obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu a odpoczywającym na urlopach dobrej pogody.

8. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin:
śp. Mateusz Cieślak, lat 31, z ul. Walczaka 6A
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….