- Ogłoszenia parafialne
Święto Miłosierdzia Bożego ( II. Niedziela po Wielkanocy) – 27.04.2025 r.
1.Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”.
Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy modlić się odpuszczenie naszych grzechów.
2. Dzisiaj również przypada święto „Caritas” i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich z którymi żyjemy na co dzień.
Po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na działalność Charytatywną „Caritas” Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
3. Nabożeństwa majowe ku czci NMP rozpoczniemy od czwartku 1 maja. Zapraszamy do udziału codziennie o godz. 1730.
4. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski – w sobotę 3 maja. W tym dniu Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. Zachęcamy do wywieszenia tego dnia flag narodowych.
5. Biskup Tadeusz Lityński udzielił na piątek 2 maja dyspensy od zachowania 4. Przykazania Kościelnego nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wiernych naszej diecezji i katolików znajdujących się tego dnia na jej terenie. Biskup jednocześnie zachęca do podjęcia innych form pokutnych uczynków miłości i pobożności.
6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
- W czwartek – o 1730 Nabożeństwo majowe i o 1800 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, za powołanych o łaskę wypełnienia misji.
O godz. 2300 zapraszamy na „Godzinę Świętą”.
- W piątek, uczestnicząc we Mszy świętej i przyjmując Komunię świętą wynagradzajmy Bożemu Sercu za grzechy nasze i całego świata.
- W sobotę, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 810, następnie Msza święta o godz. 830. Z racji uroczystości i porządku niedzielnego nie będzie po Mszy św. Różańca wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
7. W każdy piątek okresu wielkanocnego zapraszamy na nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego. Nie tylko dziś z racji Święta Miłosierdzia ale na terytorium Polski możemy go uzyskać każdego dnia za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym w monstrancji lub w tabernakulum).
8. Piesza Pielgrzymka z Gorzowa do Rokitna w Roku Jubileuszowym z udziałem ks. Biskupa Adriana odbędzie się w dniach 2 i 3 maja. Zaparzamy mieszkańców Ziemi Gorzowskiej do licznego uczestnictwa w celu zyskania odpustów i łask dla naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie pielgrzymki 2 maja o godzinie 6.00 przed krzyżem Solidarności przy katedrze. Informacje o zapisach (do 30 kwietnia)w zakrystii lub pod numerami telefonów: 696 775 191 i 724 556 553. Informacje o pielgrzymce można tez znaleźć w gablocie ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
9. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – przeniesiona z 23 kwietnia z racji oktawy świat Zmartwychwstania
- we wtorek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy
- w piątek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła
- w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski.
10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i prace remontowe w klasztorze. Przed świętami zakończyły się prace remontowe korytarzy, klatek schodowych i celi dla jednego z Braci. Przed nami ważny etap remontu kuchni i zaplecza. Prace będziemy mogli rozpocząć po zgromadzeniu środków materialnych. W miarę możliwości prosimy o wsparcie. Niech ufność w Boże Miłosierdzie prowadzi nas Bożymi drogami i pomaga w wierności Bożym przykazaniom. Życzymy Wam Błogosławionego tygodnia.
11. W minionym tygodniu zmarły nasze parafianki:
- śp. Emilia Kasaraba, lat 70 z ul. Plac Staromiejski 5
- śp. Weronika Raburska, lat 80 z ul. Walczaka 13
- śp. Janina Kuścińska, lat 89 z ul. Walczaka 15E
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Parafia Braci Mniejszych Kapucynów p.w. św. Antoniego z Padewskiego i św. Stanisława Kostki
- Adres : Pl. Staromiejski 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski
- Telefon : +48 (95) 722 34 77
- E-mail : kapucyni.gorzow@gmail.com
Msze święte
Niedziela : 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dzieci), 13.00 (suma), 15.30, 18.00 W tygodniu : 7.00, 8.30, 15.30, 18.00 (po Mszy o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu) Wszelkie dobrowolne ofiary pieniężne można wpłacać na rachunek bankowy GBS O/Gorzów Wlkp. Nr 83 8363 0004 0051 4334 2000 0001